Jak idealnie dobrać bieliznę?

person Opublikował/a: Military Gymwear list Kategoria: Blog Opublikowano:

Jak dobrać odpowiedni rozmiar bielizny?

Być może banalne pytanie, lecz potrafi być nie lada wyzwaniem! Rozwiąż ten problem raz na zawsze i dowiedz się jak poprawnie obliczać rozmiar biustonosza, a także majtek.

Albowiem dobrze dobrana bielizna daje kobiecie poczucie pewności siebie i atrakcyjności.

Jak dobrać biustonosz?

Dobór właściwego rozmiaru Stanika od zawsze potrafi sprawić wiele trudności podczas zakupu idealnego biustonosza. Jednym z najważniejszych parametrów podczas jego wyboru jest obwód pod biustem. Należy go zmierzyć przykładając miarkę krawiecką bezpośrednio pod biustem lekko ściskając taśmę. Oczywiście należy to zrobić na gołe ciało i w pozycji stojącej. Z reguły otrzymany wynik zaokrąglamy w dół. Tak więc jeśli obwód wynosi 73cm – zaokrąglamy go do 70.

Co jeśli przy zakupie biustonosza producent podaje miarę stanika „na płasko”?

Wtedy należy daną wartość, czyli np. 30cm pomnożyć przez 2.

A jak dobrać stanik jeśli producent podaje rozciągliwość gumy pod piersiami w przedziale np. 32-34cm?

To oznacza, że biustonosz jest rozciągliwy i będzie pracować pod wpływem użytkowania. Będzie odpowiedni dla kobiet z obwodem pod piersiami wynoszącym między 70-75cm. Warto pamiętać, że biustonosze bawełniane będące osadzone na sportowej gumie rozciągają się dużo bardziej i szybciej niż klasyczne biustonosze z miseczkami i szytymi elementami wykończenia.

Jak zatem należy dobrać odpowiednią miseczkę? Przyjęło się, że miseczkę wybiera się na podstawie różnicy w obwodzie biustu, a wartością pod biustem. W rozmiarze A jest to ok 12cm, w rozmiarze B ok 14cm, rozm. C - 16cm ,rozm. D - 18cm itd.

W bieliźnie Military zastosowaliśmy rozmiarówkę odpowiadającej biustonoszom sportowym.

Tak więc,

Rozmiar S – odpowiada ok 65-70 A/B

Rozmiar M – odpowiada 75-80 B/C

Rozmiar L – odpowiada 80/85 C/D/E

Idealnym dopełnieniem kompletu bielizny są Stringi Military. Taki set jest idealnym pomysłem na prezent dla kobiety. Świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, podczas treningu w domu, na randce z ukochanym czy nawet do snu.

Idealnie dobrane majtki?

To żaden problem! Pamiętaj, że majtki mierzone na płasko należy pomnożyć przez 2 aby otrzymać ich obwód. Zwróćmy uwagę, że ten element odzieży pracuje pod wpływem noszenia i rozciąga się, więc warto nieco zaniżyć wybierany rozmiar.

Stringi Military posiadają stan umiarkowany, to oznacza, że powinny opierać się na biodrach – tam należy mierzyć obwód przy wyborze rozmiaru.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Tworzenie nowego konta


Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło