Jak idealnie dobrać bieliznę?

person Opublikował/a: Military Gymwear list Kategoria: Blog Opublikowano:

Jak dobrać odpowiedni rozmiar bielizny?

Być może banalne pytanie, lecz potrafi być nie lada wyzwaniem! Rozwiąż ten problem raz na zawsze i dowiedz się jak poprawnie obliczać rozmiar biustonosza, a także majtek.

Albowiem dobrze dobrana bielizna daje kobiecie poczucie pewności siebie i atrakcyjności.

Jak dobrać biustonosz?

Dobór właściwego rozmiaru Stanika od zawsze potrafi sprawić wiele trudności podczas zakupu idealnego biustonosza. Jednym z najważniejszych parametrów podczas jego wyboru jest obwód pod biustem. Należy go zmierzyć przykładając miarkę krawiecką bezpośrednio pod biustem lekko ściskając taśmę. Oczywiście należy to zrobić na gołe ciało i w pozycji stojącej. Z reguły otrzymany wynik zaokrąglamy w dół. Tak więc jeśli obwód wynosi 73cm – zaokrąglamy go do 70.

Co jeśli przy zakupie biustonosza producent podaje miarę stanika „na płasko”?

Wtedy należy daną wartość, czyli np. 30cm pomnożyć przez 2.

A jak dobrać stanik jeśli producent podaje rozciągliwość gumy pod piersiami w przedziale np. 32-34cm?

To oznacza, że biustonosz jest rozciągliwy i będzie pracować pod wpływem użytkowania. Będzie odpowiedni dla kobiet z obwodem pod piersiami wynoszącym między 70-75cm. Warto pamiętać, że biustonosze bawełniane będące osadzone na sportowej gumie rozciągają się dużo bardziej i szybciej niż klasyczne biustonosze z miseczkami i szytymi elementami wykończenia.

Jak zatem należy dobrać odpowiednią miseczkę? Przyjęło się, że miseczkę wybiera się na podstawie różnicy w obwodzie biustu, a wartością pod biustem. W rozmiarze A jest to ok 12cm, w rozmiarze B ok 14cm, rozm. C - 16cm ,rozm. D - 18cm itd.

W bieliźnie Military zastosowaliśmy rozmiarówkę odpowiadającej biustonoszom sportowym.

Tak więc,

Rozmiar S – odpowiada ok 65-70 A/B

Rozmiar M – odpowiada 75-80 B/C

Rozmiar L – odpowiada 80/85 C/D/E

Idealnym dopełnieniem kompletu bielizny są Stringi Military. Taki set jest idealnym pomysłem na prezent dla kobiety. Świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, podczas treningu w domu, na randce z ukochanym czy nawet do snu.

Idealnie dobrane majtki?

To żaden problem! Pamiętaj, że majtki mierzone na płasko należy pomnożyć przez 2 aby otrzymać ich obwód. Zwróćmy uwagę, że ten element odzieży pracuje pod wpływem noszenia i rozciąga się, więc warto nieco zaniżyć wybierany rozmiar.

Stringi Military posiadają stan umiarkowany, to oznacza, że powinny opierać się na biodrach – tam należy mierzyć obwód przy wyborze rozmiaru.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień